Сайт працює у тестовому режимі, з усіх питань писати наsupport@jobfair.kh.ua
Департамент адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради
30.10.2018 172

Харківським роботодавцям роз’яснили правові аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю

У Харківському міському центрі зайнятості (далі – ХМЦЗ) провели для роботодавців Харкова семінар на тему «Взаємодія з державними установами щодо працевлаштування людей з інвалідністю». Під час заходу обговорювали правові аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю та забезпечення мінімальних соціальних гарантій для працівників. Порушили питання атестації робочих місць та попередження професійних захворювань. Фахівці ХМЦЗ поінформували учасників семінару про послуги, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, та можливості пройти підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за будь-якою з 27 ліцензованих професій у Харківському центрі професійно-технічної освіти.

У заході взяли участь представники Головного управління Держпраці у Харківській області та Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Харківській області. Учасники дізналися про необхідність виконання нормативу працевлаштування людей з інвалідністю для роботодавців у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а для підприємств, де працює від 8 до 25 осіб, – одне робоче місце. Фахівці розповіли про терміни подання звітності до Фонду соціального захисту інвалідів (далі – Фонду) та фінансування витрат на навчання людей з інвалідністю за кошти Фонду.

Окремий акцент було зроблено на питанні забезпечення мінімальних соціальних гарантій для працівників, недопущенні штучного зниження розміру заробітної плати.

Протягом семінару учасники отримали відповіді на всі свої запитання. Усього в заході взяли участь представники 18 підприємств, установ та організацій м. Харкова.

Джерело: kha.dcz.gov.ua